Zdjęcie portret Lidka Szwabowska

 

Lidia Szwabowska Logo

Nazywam się Lidia Szwabowska jestem projektantką graficzną (lub jak wolisz graficzką) i ilustratorką. Wierzę, że obraz ma niesamowitą moc przekazu i warto nad nim mądrze pracować. Gdyby nie był tak istotnym elementem naszego życia nie otaczalibyśmy się nim dookoła. Wiem, że dzięki grafice i ilustracji: lepiej rozumiemy tematy, łatwiej zapamiętujemy treści, szybciej przyswajamy informacje.

 

Dlatego uważam, że to co widzisz jest ważne.

 

Moja przygoda z twórczością zaczęła się od pudełka woskowych kredek, które dostałam w prezencie na urodziny. Pamiętam ich zapach, kształt, kolor i lekkość z jaką pędziły po kartce papieru pozwalając mi wyczarować nowy świat. Dając możliwość wykreowania czegoś, czego wcześniej nie było. To one  wyzwoliły magię i obudziły chęć eksperymentu.
Mój apetyt na „gryzmolenie” rósł. Przybywało kredek, ołówków, pisaków, farb, zarysowanych i pustych kartek papieru. Do głowy wpadały wciąż nowe pomysły, które z chęcią realizowałam. Już wtedy wiedziałam, że to jest to co uwielbiam robić. Opowiadać o świecie za pomocą obrazu, wypowiadać się za pomocą znaku i plamy koloru. Pokazać ludziom treść w nieco inny sposób.
Liceum Plastyczne i Studia z Edukacji Artystycznej pozwoliły mi zbudować solidne podstawy mojej pracy. Otworzyły mi oczy na świat sztuki. Nauczyły pokory do warsztatu, który nie zawsze okazywał się być prosty. Zainicjowały proces nieustannego poszukiwania inspiracji i samodoskonalenia się. Pokazały różne możliwości projektowania i myślenia o: przestrzeni, bryle, plamie barwnej i linii. Zainteresowały słowem i jego relacją z obrazem. Współgraniem tego, co widzę z tym co chcę przekazać. To właśnie ta symbioza znaku z treścią spowodowały, że postanowiłam zostać projektantką i ilustratorką.
Dlatego dziś gdy projektuję: ilustrację, grafikę, logotyp, plakat, książkę czy ulotki ważne jest dla mnie aby obraz pokazywał to, co chcesz powiedzieć. By wzmacniał Twój przekaz, prezentował się ciekawie i łatwo zapadał w pamięć. By wyróżniał Ciebie i Twoją treść w morzu innych obrazów.

 

Więc, co mogę dla Ciebie zaprojektować?

 

Pisz śmiało, nawet jeśli twoja wizja nie jest jeszcze wykrystalizowana - chętnie pomogę i doradzę. Nawet jeśli w moim portfolio nie widzisz czegoś co Cię interesuje - chętnie podejmuję nowe wyzwania. A jeśli już napisałaś/napisałeś, daj mi chwilę na odpowiedź. Nie ukrywam, że przy sporej ilości projektów odpowiadam na e-maile z kilkudniowym opóźnieniem.

 


Zapraszam do  KONTAKTU


 

Jeśli chcesz wiedzieć co potrafię zobacz zakładkę  CO ROBIĘ  lub zapoznaj się z moim  PORTFOLIO

 

Chcesz wiedzieć o mnie nieco więcej? Proszę bardzo.

Oto co lubię poza grafiką, rysowaniem i malowaniem:

 

Ikona filizanki

 
Uwielbiam kawę.

Jej smak i zapach.
Powiem szczerze w ciągu dnia potrafię wypić kilka filiżanek.

 

 
Buldogi francuskie.

Pałam do nich bezgraniczną miłością od wielu lat. Więc nie ma w tym nic dziwnego, że moja osobista „psia asystentka” to właśnie łaciata buldożyca.

 

 
Wędrówki po górach.

Tych małych i większych też.
Lubię przestrzeń i możliwość patrzenia na świat z nieco innej perspektywy.

 

 
Oglądać obrazy.

Potrafię robić to godzinami i nigdy się nie nudzić. Lubię kontemplować kolor, rodzaj plamy, czy kompozycję.

 

 
Pływanie.

Z basenu naprawdę trudno mnie wyciągnąć, choć moje umiejętności pływackie są dość przeciętne.

 

 
Fotografować.

Ale trochę nietypowo - uwielbiam mikro-fotografie. Lubię różnorodne struktury i „bezkształtne” kształty oraz tajemniczość mikro świata.

 

 
Opowieści o Muminkach.

I cieszę się, że moje dzieci również je lubią. Mogę bezkarnie zanurzać się w  lekturze.

 

 
Spacerować boso.

Szczególnie po mokrej trawie lub piachu zwłaszcza nad morzem.